Mazowsze serce Polski nr 5 (73) 2024

Zapraszamy do lektury elektronicznej wersji numeru 5/2024 miesięcznika „Mazowsze serce Polski”.

  • Adam Struzik (klub TD PSL-PL2050) oraz radna województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc (klub KO)

    O tym się mówi – miesiąc na Mazowszu

    125 lat warszawskiego „Meditransu”, nowa siedziba Zespołu Szkół Drzewnych i Leśnych im. Jana Kochanowskiego z nagrodą w plebiscycie „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” oraz ponad 132 mln zł na program „Mazowsze bez smogu” – tym żyło Mazowsze w maju.
  • Rafał Rajkowski, Adam Struzik, Janina Ewa Orzełowska, Ludwik Rakowski, Anna Brzezińska, Wiesław Raboszuk

    Władze Mazowsza wybrane!

    Podczas I sesji Sejmiku Województwa Mazowieckiego VII kadencji radni wybrali nowe władze Mazowsza: prezydium sejmiku, marszałka i zarząd województwa. Sejmik ustalił składy osobowe 13 stałych komisji sejmikowych.
  • Mecz na płockiej Orlen Arenie

    Od marzeń do medali

    Sportowcy są chlubą Mazowsza i triumfują na polskich, a także międzynarodowych arenach. Kto ich motywuje, wspiera i inspiruje? Z czym się zmagają i jakie są ich marzenia?
  • Zielone płuca

    Czyste powietrze ma znaczenie

    W województwie mazowieckim spada liczba zgonów i hospitalizacji spowodowanych złą jakością powietrza. To jeden z efektów podjętej 7 lat temu przez sejmik Mazowsza uchwały antysmogowej.
  • Badanie lekarskie

    Nowoczesne technologie w płockim szpitalu

    Rozwój badań i wiedzy medycznej oraz wprowadzanie nowych rozwiązań w placówkach ochrony zdrowia to priorytet samorządu Mazowsza. Ważne, by mieszkańcy naszego regionu mogli się badać i leczyć na miejscu, a do tego mieli do dyspozycji najnowsze technologie.
  • Znak: uwaga, kleszcze

    Kleszcze atakują! Jak chronić siebie i swoich bliskich?

    Wraz z nadejściem ciepłych dni pojawia się niewidzialne, ale realne zagrożenie – kleszcze. Te małe pajęczaki mogą przenosić groźne choroby, takie jak: borelioza czy kleszczowe zapalenie mózgu.
  • Podopieczni DDP w Ząbkach

    Nie spiesz się, panie Alzheimerze

    W Polsce na choroby otępienne (w tym na chorobę Alzheimera), które dotykają głównie ludzi starszych, choruje już 600 tys. osób. Na Mazowszu powstała pierwsza w Polsce sieć domów dziennego pobytu dla takich osób. W planach są kolejne.
Powrót na początek strony