Dzieje się na Mazowszu

Wakacyjny Festiwal w Czarnolesie

Festiwal w Czarnolesie - banner Autor: Mat. promocyjne
Nazwa Wakacyjny Festiwal w Czarnolesie
Opis Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie zaprasza na pierwszą edycję Festiwalu Sztuki CARPE DIEM. Poezja. Teatr. Filozofia. Jazz.

Festiwal Sztuki "CARPE DIEM. Poezja. Teatr. Filozofia. Jazz" odbędzie się w malowniczej scenerii czarnoleskiego parku. W programie m.in. światowa premiera spektaklu „Treny” w którym z ust aktorów nie padną żadne słowa.

– Festiwal CARPE DIEM to okazja do udziału we wspaniałych wydarzeniach artystycznych i jednoczesnego relaksu wśród cudownej przyrody czarnoleskiego parku – mówi Ireneusz Domański, dyrektor Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie.

Dodaje, że coś dla siebie znajdą miłośnicy wielu dziedzin sztuki, a także najmłodsi, dla których przygotowano specjalne atrakcje.

W programie: spektakle teatralne, koncerty jazzowe, spotkanie filozofek, czytanie poezji przez Dorotę Segdę i Teresę Budzisz-Krzyżanowską, animacje dla dzieci „Kto w parku śpiewa i co w parku rośnie?”, piknik rodzinny pod lipami, a także, światowa premiera „Trenów”, spektaklu inspirowanego największym dziełem Jana Kochanowskiego, podczas którego z ust aktorów nie padną żadne słowa... Na scenie pojawią się aktorki i aktor z Teatru Warszawskie Centrum Pantomimy. Reżyserem spektaklu i autorem scenariusza jest Bartłomiej Ostapczuk.

– Spektakl „Treny” to próba spotkania światów, które same w sobie stanowią pełnię. Poezji słowa i poezji ciała. To przenikanie się myśli i emocji zawartych w tym wielkim literackim dziele. Opowieść o człowieku, który wyruszając w podróż w poszukiwaniu utraconej osoby, spotyka siebie samego – mówi reżyser.

 – Zapraszam serdecznie na wszystkie wydarzenia Festiwalu CARPE DIEM. Odpocznijmy sobie!

zachęca Agnieszka Przepiórska, kuratorka festiwalu, aktorka Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, którą czarnoleska publiczność mogła poznać w ubiegłym roku za sprawą spektakli „Simona K. Wołająca na puszczy” i „Ginczanka. Przepis na prostotę życia” w reżyserii Anny Gryszkówny. 22 lipca o godz. 17.00 będzie ją można zobaczyć na scenie amfiteatru w Czarnolesie w znakomitym spektaklu „Szymborska. Kropki. Przecinki. Papierosy” w którym wcieli się w postać Noblistki.

Więcej informacji na stronie muzeum.


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony