Dzieje się na Mazowszu
Miłośników twórczości Stanisława Moniuszki czeka muzyczna uczta – cykl koncertów w ramach VII edycji festiwalu twórczości jednego z najwybitniejszych kompozytorów polskiego romantyzmu

Nazwa | Miłośników twórczości Stanisława Moniuszki czeka muzyczna uczta – cykl koncertów w ramach VII edycji festiwalu twórczości jednego z najwybitniejszych kompozytorów polskiego romantyzmu |
---|---|
Opis | Cykl koncertów w ramach VII edycji festiwalu Moniuszko na Trakcie Królewskim |
Data rozpoczęcia wydarzenia: 6 kwietnia 2025 17:00
Data zakończenia wydarzenia: 18 maja 2025 18:30
Lokalizacja wydarzenia: Sala Lustrzana w Pałacu Staszica, ul. Nowy Świat 72, 00-330 Warszawa
O festiwalu
Festiwal Moniuszko na Trakcie Królewskim to impreza artystyczna o zasięgu zarówno ogólnopolskim jak i międzynarodowym. Jest jednym z najważniejszych wydarzeń na mapie kulturalnej Polski, prezentującym dorobek pieśniarski Stanisława Moniuszki oraz podkreślającym jego ogromny wpływ na kolejne pokolenia twórców polskiej pieśni artystycznej.
Dyrektor festiwalu Jolanta Pszczółkowska-Pawlik – będąca także jego twórczynią – stworzyła przestrzeń do szczególnych spotkań zarówno mistrzów, jak i debiutantów. Od początku istnienia festiwalu wystąpiło już ponad 100 artystów w ponad 30 zrealizowanych koncertach odbywających się w ramach 6 minionych edycji.
Przyjdź, posłuchaj...
Tegoroczną edycję festiwalu rozpoczął kwietniowy koncert „Moniuszko w kręgach akademickich” w wykonaniu studentów Akademii Muzycznych z Poznania i Gdańska. Kolejny koncert – „Moniuszko – fortepianowy” jest zapowiedziany na 18 maja br. Usłyszymy prezentację nieznanej twórczości fortepianowej patrona festiwalu – utwory solowe oraz duety na cztery ręce (np. „Bajkę”) w wykonaniu m.in. HAVA Piano Duo. Koncert – jak również kolejne spotkania z cyklu – odbędzie w Sali Lustrzanej Pałacu Staszica w Warszawie, w niedzielne popołudnie o godzinie 17.00.
Wstęp wolny. Zapraszamy!
Jolanta Pszczółkowska-Pawlik – pianistka, kameralistka, menedżer kultury. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w klasie fortepianu prof. Barbary Hesse-Bukowskiej i kameralistyki w klasie prof. Krystyny Makowskiej-Ławrynowicz. W roku 2024 otrzymała z rąk Prezydenta RP tytuł Profesora. Od 2023 r. pełni funkcję prezesa Towarzystwa Miłośników Muzyki Moniuszki. Jest uznawana za jednego z czołowych promotorów młodych talentów w dziedzinie sztuki wokalnej.