Dzieje się na Mazowszu

V spotkania z muzyką w Muzeum Wsi Radomskiej. Muzyka wielu kultur.

plakat reklamujący imprezę Autor: mat. prom.
Nazwa V spotkania z muzyką w Muzeum Wsi Radomskiej. Muzyka wielu kultur.
Opis koncert

Data rozpoczęcia wydarzenia: 13 sierpnia 2023 17:00

Data zakończenia wydarzenia: 13 sierpnia 2023 18:00

Lokalizacja wydarzenia: Muzeum Wsi Radomskiej

Wystąpią: „Odgłosy Kniei” - Reprezentacyjny Zespół Muzyki Łowieckiej i Leśnej Okręgu Wałbrzyskiego Polskiego Związku Łowieckiego oraz Emanuel Bączkowski – organy.

Tematykę koncertu przybliży wystąpienie: dr. Sebastiana Piątkowskiego pt.Tradycje myśliwskie Ziemi Radomskiej”.

„Odgłosy Kniei” - Reprezentacyjny Zespół Muzyki Łowieckiej i Leśnej Okręgu Wałbrzyskiego Polskiego Związku Łowieckiego - powstał w 1998 roku z potrzeby kultywowania tradycji, etyki i zwyczajów łowieckich wyrażanych w muzyce. Główny repertuar zespołu obejmuje sygnały, fanfary, marsze oraz pieśni. Perłą wśród wykonywanych utworów jest „Msza Hubertowska” Reinholda Stiefa. W okresie bożonarodzeniowym zespół wykonuje na myśliwskich rogach najpiękniejsze polskie kolędy. Oprócz występów w wielu miejscach w kraju, ma za sobą koncerty w Niemczech, Czechach, Francji i Austrii. Jest zdobywca znaczących nagród i wyróżnień w konkursach, z Grand Prix Sudeckiego Konkursu Muzyki Myśliwskiej oraz Śląskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej włącznie. W 2013 roku został odznaczony Medalem Świętego Huberta, najwyższym polskim odznaczeniem łowieckim w dziedzinie kultywowania i krzewienia kultury.

Emanuel Bączkowski - doktor sztuk muzycznych, solista i kameralista znany z międzynarodowych festiwali organowych. W najznamienitszych bazylikach rzymskich wykonał cykl recitali tematycznie związanych z Bożym Narodzeniem i Wielkim Postem. Był uczestnikiem Międzynarodowych Sesji Naukowych w Warszawie (UMFC), Rzymie (Conservatorio S. Cecylia), Paryżu (UNESCO) i innych. Zorganizował wiele koncertów i wieczorów poetyckich realizowanych przy współpracy z Filharmonią Narodową, Teatrem Narodowym, Teatrem Wielkim, Operą Narodową, Operą Kameralną, Teatrem Żydowskim oraz Telewizją Polską.

Sebastian Piątkowski - polski historyk, dr hab. nauk historycznych o specjalności historia najnowsza, archiwistyka. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących historii społeczno-gospodarczej centralnych ziem polskich w XIX i XX wieku. Jest autorem artykułów naukowych, które były publikowane m.in. w „Zeszytach Oświęcimskich”, „Zeszytach Majdanka”, „Kwartalniku Historii Żydów”, „Almanachu Historycznym”. W dorobku ma ponad 300 pozycji, na które składają się książki, artykuły naukowe, edycje źródeł, redakcje naukowe i recenzje oraz prace publicystyczne.

 

Patronat Honorowy: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony