Dzieje się na Mazowszu

Spotkanie z pisarzem Radosławem Lewandowskim

Dwie identyczne książki ułożone jedna na drugiej, na nich ustawiona pionowo ta sama książka, obok książka odwrocona tyłem i tablet, na którym wyświetla się okładka tej samej książki.

Międzynarodowy Dzień Pisarza obchodzony jest 3 marca. Biblioteka Pedagogiczna w Płocku zaprasza w tym dniu czytelników oraz wszystkich chętnych na spotkanie online z pisarzem Radosławem Lewandowskim, autorem m.in. powieści „Australijskie piekło”.

wydarzenie online, 3 marca, godz. 11.00, Biblioteka Pedagogiczna w Płocku

https://bpplock.pl/

 

Okazją do spotkania jest ukazanie się najnowszej powieści pt. „Australijskie piekło” oraz przypadający tego dnia Międzynarodowy Dzień Pisarza. Autor ma na swoim koncie kilka tytułów, w tym popularną sagę „Wikingowie”. Tym razem podjął próbę odtworzenia pechowego rejsu holenderskiego statku Batavia, w wyniku którego notujemy pierwszą stałą obecność Europejczyków u wybrzeży Australii. To przygodowo-awanturnicza powieść o grupie pasażerów i żeglarzy, osadzona w siermiężnych siedemnastowiecznych realiach „wypraw na koniec świata”. Uważny czytelnik znajdzie również na kartach tej książki wiele odniesień do współczesnej rzeczywistości. Australijskie piekło to studium siedemnastowiecznej Europy w czasie wojny trzydziestoletniej i ekspansji w poszukiwaniu zamorskich bogactw. Radosław Lewandowski, który dla literatury porzucił karierę w administracji publicznej, jest miłośnikiem literatury, filmów fantasy i science fiction, a także barwnych i krwawych powieści historycznych. Interesuje się szeroko pojętą marynistyką, kulturą wczesnosłowiańską i skandynawską, w tym trzema „złotymi” wiekami wikingów. Radosław Lewandowski dzieli się również z początkującymi literatami swoim doświadczeniem na polu self-publishingu. Jest autorem pozycji: „Jak napisać i wydać powieść. Uciekaj, póki możesz!” oraz „Kuchnia pisarza”. Wydarzenie na profilu facebookowym Biblioteki Pedagogicznej w Płocku.


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony