Aktualności - kultura, promocja, turystyka

XIII Jarmark św. Stanisława w Siedlcach

Scena na placu miejskim. Na scenie stoi Janina Ewa Orzełowska, która trzyma w ręku mikrofon. Za nią stoi mężczyzna oraz ksiądz. Przed sceną widać dziewczynę, która robi zdjęcia Autor: fot. Dariusz Stopa

Impreza co roku cieszy się dużym zainteresowaniem zwiedzających i wystawców – lokalnych twórców i rzemieślników, dla których to dobra okazja na pokazanie swojej twórczości.

Jarmark św. Stanisława to impreza o charakterze targowo-wystawienniczym organizowana z okazji imienin Stanisława – patrona Siedlec. Organizatorem jarmarku jest Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach i Miasto Siedlce.

W oficjalnym otwarciu jarmarku wzięła udział Janina Ewa Orzełowska członek zarządu województwa mazowieckiego oraz Dariusz Stopa dyrektor delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Siedlcach.

– Po 2 latach, podczas których obostrzenia epidemiologiczne dały nam się we znaki widać, że potrzebujemy normalnego funkcjonowania. W tym roku duża liczba stoisk wystawienniczych oraz wiele zgromadzonych na jarmarku osób pokazuje nam, jak bardzo brakowało nam takich spotkań. Tym bardziej, że jarmark św. Stanisława w Siedlcach to szansa na szeroką promocję regionalnych produktów i tradycyjnych potraw. Zwiedzającym życzę udanych zakupów i miłych wrażeń, a wystawcom – by wyjechali stąd bardzo zadowoleni – mówiła członek zarządu Janina Ewa Orzełowska podczas oficjalnego otwarcia jarmarku.

Bogaty program i oferta wystawców

Na zwiedzających czekało ponad 150 stoisk wystawienniczych. Przez dwa dni wystawcy oferowali rękodzieło, polskie i zagraniczne produkty regionalne takie jak oscypki, litewskie wędliny czy też tradycyjne chleby. Podczas jarmarku odbyły się też targi edukacyjne siedleckich placówek oświatowych, warsztaty garncarskie, konkurs kulinarny „VIII Siedlecka Kulinariada”, „Eko Piknik” oraz koncerty. Nie zabrakło również pokazów artystycznych jedynego zawodowego kataryniarza w kraju – Kataryniarza Warszawskiego.


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony