Aktualności - kultura, promocja, turystyka
Muzeum Wsi Radomskiej ma 45 lat!
Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu obchodzi w tym roku okrągły jubileusz – 45 lat istnienia. W uroczystościach wziął udział marszałek Adam Struzik.
Prowadzona od 1999 r. przez Samorząd Województwa Mazowieckiego placówka jest dziś jedną z wyróżniających się na Mazowszu instytucji kultury. Skansen nie tylko zachwyca miłośników wiejskiego krajobrazu, ale ma również unikatową wartość historyczną i etnograficzną.
– To wspaniały jubileusz. Jestem pełen uznania dla osiągnięć radomskiego Muzeum, które stale poszerza swoją ekspozycję i ofertę edukacyjną i rekreacyjną, unowocześnia infrastrukturę. Ogromne gratulacje i podziękowania dla dyrekcji i pracowników. Jesteście najlepszym przykładem tego, jak powinno wyglądać i działać wzorcowe muzeum. Warto pamiętać, że muzeum to nie tylko eksponaty, piękne miejsce. To przede wszystkim ludzie, którzy je tworzą. Muzealnicy z pasją, wiedzą i pomysłami. Sukcesy te nie byłyby możliwe, gdyby nie praca i wysiłek wielu wspaniałych osób. Bardzo doceniam Państwa wkład w kształtowanie nowoczesnego wizerunku placówki – podkreślił marszałek Adam Struzik.
Dzięki zaangażowaniu dyrektor Ilony Jaroszek w muzeum planowane i prowadzone są aktualnie inwestycje takie jak: budowa nowego obiektu administracyjnego na terenie skansenu, małego miasteczka i budynku hotelowo-konferencyjnego czy modernizacja Muzeum Oskara Kolberga w Przysusze.
– Jestem pewien, że kontynuując naszą efektywną współpracę w najbliższych latach, Muzeum Wsi Radomskiej stanie się jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem do odwiedzenia, a także umocni swoją pozycję w gronie najciekawszych muzeów w Polsce. Trzymam kciuki za dalszy rozwój tego wyjątkowego miejsca. Jeszcze raz gratuluję! – dodał marszałek.
Jubileusz był okazją do uhonorowania zasłużonych dla rozwoju placówki pracowników. Marszałek wręczył Medale Pamiątkowe „Pro Masovia” kierownikowi Działu Zieleni i Hodowli Krzysztofowi Januszowi Wachowiczowi, a także Leszkowi Skowrońskiemu oraz Katarzynie Markiewicz. Dyplomy uznania otrzymali wieloletni pracownicy muzeum: Zofia Wójcik, Magdalena Siewierska, Jarosław Winiarski, Roman Olszewski, Jerzy Głogowski, Sławomir Jeżak, Magdalena Pawelec.