Dzieje się na Mazowszu
„Wesoła wdówka” na dużym ekranie!
Dla wszystkich wielbicieli operetki, jak i dla tych, którzy rozpoczynają przygodę z tym gatunkiem, w najbliższy weekend nadarzy się idealna okazja, by oddać się jej nieodpartemu czarowi. Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury przygotował premierę Teatralnego Seansu Kinowego spektaklu „Wesoła wdówka”. Zabawną i pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji historię bogatej wdowy Hanny Glawari, o której rękę i majątek toczy się skomplikowana gra będzie można obejrzeć już 26 lutego, o godz. 19.00.
premiera kinowa 26 lutego, godz. 19.00, kolejne seanse: 27 lutego, godz. 16.00 i 19.00, Mazowiecki Teatr Muzyczny
Zabawna i pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji historia bogatej wdowy Hanny Glawari, o której rękę i majątek toczy się skomplikowana gra. Premiera odbyła się 13 września 2019 r. w Teatrze Palladium. Teraz , specjalnie dla Państwa MTM przygotował premierę Teatralnego Seansu Kinowego spektaklu „Wesoła wdówka”. Dla wszystkich wielbicieli operetki, jak i dla tych, którzy rozpoczynają przygodę z tym gatunkiem, w najbliższy weekend nadarzy się idealna okazja, by oddać się jej nieodpartemu czarowi, w wygodnym kinowym fotelu. „Wesoła wdówka”, klasyczna operetka Franza Lehára do libretta Victora Léona oraz Leo Steina, po wiedeńskiej prapremierze w 1905 r. nie zebrała dobrych recenzji, a i publiczność nie była jej zbyt przychylna. Jednak bardzo szybko operetka zaczęła święcić triumfy na scenach Londynu, Paryża, Wiednia, Sztokholmu, Moskwy, a także Nowego Jorku. Wiele arii i duetów stało się prawdziwymi przebojami, jak choćby „Usta milczą, dusza śpiewa”. Śpiewali w niej najwięksi – od Marii Jeritzy, Kirsten Flagstad i Richarda Taubera, po Jana Kiepurę i Martę Eggerth.
Dla Mazowieckiego Teatru Muzycznego „Wesołą wdówkę” przygotował Henryk Konwiński, reżyser operowy, choreograf, tancerz. Kierownictwo muzyczne powierzono Arifowi Dadashevowi, a scenografię Ireneuszowi Domagale. W roli tytułowej wystąpiła Grażyna Brodzińska – pierwsza dama sceny operetkowej, o której Bogusław Kaczyński pisał, że „jak nikt inny potrafi wzruszać i bawić, ujmuje nowoczesnością interpretacji i teatralną prostotą, lecz kiedy trzeba, zniewala należnym gatunkowi patosem”. Bilety w sprzedaży. Nagranie spektaklu powstało dzięki Wsparciu ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.