Dzieje się na Mazowszu

Prapremiera „Razy dwa” Andrzeja Chichłowskiego w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku

Bohaterki spektaklu – Sara i Pola siedzące przy stole i rozmawiające ze sobą (fotografia z próby). Autor: fot. Waldemar Lawendowski
Nazwa Prapremiera „Razy dwa” Andrzeja Chichłowskiego w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku
Opis Prapremiera spektaklu teatralnego „Razy dwa” inaugurującego sezon 2024/2025.

Data rozpoczęcia wydarzenia: 7 września 2024 19:00

Data zakończenia wydarzenia: 7 września 2024 21:30

Lokalizacja wydarzenia: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku, ul. Nowy Rynek 11, 09-400 Płock

Historią, która „nie powinna się wydarzyć i możliwe, że nigdy się nie wydarzyła”, teatr zainauguruje sezon 2024/2025.

Słowa Mikołaja Gogola: „Z czego się śmiejecie? Z siebie samych się śmiejecie” warte będą przypomnienia. Chichłowski postawił bowiem wykreowane postacie w tak nieprawdopodobnej sytuacji, że widzowi nie pozostanie nic innego jak tylko śmiać się z ich (czy tylko ich?) „nieszczęścia”.

To, co w życiu wydaje się niemożliwe, może się jednak wydarzyć. A jeśli obnaży nasze słabości? Jak się wtedy zachować? Co zrobić? Powiedzieć prawdę, łgać, kręcić, ściemniać, motać, udawać, że nic się nie stało? Scenariusz sztuki nie odpowiada jednoznacznie, każda odpowiedź może być dobra... lub zła.

Realizatorzy
Reżyseria: Andrzej Chichłowski
Scenografia: Krzysztof Małachowski
Muzyka: Krzysztof Misiak
Wizualizacje: Mateusz Sochacki

Obsada
Magda Kuśnierz (gościnnie) – Sara
Paula Stępczyńska – Pola
Szymon Cempura – Fred
Adam Gradowski – Tom

Reżyser spektaklu, Andrzej Chichłowski jest także aktorem, scenarzystą filmowym, autorem sztuk teatralnych. Występował w teatrach warszawskich: Komedia, Teatr Polski, Teatr Popularny, Teatr Szwedzka 2/4 oraz w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku (1986–1988). Ma na swoim koncie liczne role w filmach i serialach. Reżyserował w teatrach w Elblągu, Słupsku, Koszalinie, Rzeszowie, Warszawie i w Płocku. W latach 1980–1990 zajmował się ruchem scenicznym. W latach 1999–2009 reżyserował serial telewizyjny Klan. Pełnił funkcję kierownika artystycznego i menedżera Teatru TEST. Pisał dialogi do seriali: Klan, Na Wspólnej, Samo życie. Jest autorem siedmiu sztuk teatralnych: Całkiem Inna Rzeczywistość, Koniec Świata, Kat, Razy dwa oraz Szczęśliwy Dzień, za którą otrzymał nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie na Sztukę Teatralną, zorganizowanym przez Stowarzyszenie „Drama”, działającym przy Teatrze Ateneum w Warszawie. Absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi (1980). 

Daty wrześniowych spektakli dostępne w repertuarze teatru.

 


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony