Dzieje się na Mazowszu
Kolejne spotkanie z cyklu Salon Dobrej Książki im. Tadeusza Górnego.
Nazwa | Kolejne spotkanie z cyklu Salon Dobrej Książki im. Tadeusza Górnego. |
---|---|
Opis | Muzeum Niepodległości w Warszawie tym razem zaprezentuje publikację „UCZONY, POLITYK, PODLASIAK” Księga pamiątkowa dedykowana Profesorowi Adamowi Czesławowi Dobrońskiemu z okazji jubileuszu osiemdziesiątych urodzin. |
Data rozpoczęcia wydarzenia: 14 marca 2024 15:00
Data zakończenia wydarzenia: 14 marca 2024 17:00
Lokalizacja wydarzenia: Muzeum Niepodległości w Warszawie, Pałac Przebendowskich/Radziwiłłów, Aleja Solidarności 62, Warszawa
Muzeum Niepodległości w Warszawie tym razem zaprezentuje publikację „UCZONY, POLITYK, PODLASIAK” Księga pamiątkowa dedykowana Profesorowi Adamowi Czesławowi Dobrońskiemu z okazji jubileuszu osiemdziesiątych urodzin.
Dyrekcja Muzeum Niepodległości w Warszawie serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Salon Dobrej Książki im. Tadeusza Górnego.
Prezentowana będzie książka “UCZONY, POLITYK, PODLASIAK” - księga pamiątkowa dedykowana Profesorowi Adamowi Czesławowi Dobrońskiemu z okazji jubileuszu osiemdziesiątych urodzin. Profesor Dobroński od 2010 roku związany jest z czasopismem naukowym „Niepodległość i Pamięć”, redagowanym w Wydawnictwie Naukowym Muzeum Niepodległości.
„Skrupulatny i życzliwy recenzent artykułów naukowych, nie tylko czyta, opiniuje i poprawia, ale też uzasadnia swoje opinie, podaje propozycje uzupełnień, a nawet bibliografię. Taki recenzent to skarb dla wydawnictwa naukowego i nauczyciel” – stwierdza dr Tadeusz Skoczek, dyrektor Muzeum Niepodległości, we wprowadzeniu do niniejszej Księgi.
To właśnie w uznaniu zasług Profesora i w podziękowaniu za wieloletnią działalność na rzecz Muzeum Niepodległości jako członka Rady Naukowej, Programowej i Wydawniczej, Muzeum wydało w serii „Plurimos Annos” tę specjalną publikację, w której przypominamy kilkanaście artykułów zamieszczonych na łamach kwartalnika „Niepodległość i Pamięć”.
Profesor A. Cz. Dobroński jest również popularyzatorem historii Białegostoku i regionu, od 1972 roku związanym z białostockim uniwersytetem. Dzięki jego staraniom w Bibliotece Uniwersyteckiej powstała ekspozycja Gabinetu Prezydenta Kaczorowskiego, której Profesor jest honorowym kustoszem. Jego zainteresowania badawcze obejmują historię ziem północno-wschodnich Polski XIX – XX wieku, historię wojskowości, a także losy Polaków poza granicami Polski. Jest autorem wielu publikacji naukowych.
WSTĘP WOLNY