Nerwice szkolne, zaburzenia zachowania, zespoły nadpobudliwości ruchowej, zaburzenia lękowe, uzależnienia, depresje, rosnąca liczba samobójstw. Codzienność pokazuje, że dzieci zmagających się z zaburzeniami psychicznymi jest coraz więcej.
Siostry benedyktynki z Sierpca, jako jedyne żeńskie zgromadzenie zakonne z Mazowsza, złożyły wniosek o dofinansowanie w ramach samorządowego programu. – Warto było spróbować – mówi siostra Miriam. Sanktuarium przyznano 40 tys. zł dofinansowania.
Luki w pamięci, dezorientacja, bezsenność. Przebycie infekcji COVID-19 nie oznacza powrotu do stanu sprzed zakażenia. Problem dotyczy blisko 80 proc. ozdrowieńców! – O zespole objawów pocovidowych musimy głośno mówić, bo bez wielospecjalistycznego wsparcia pacjenci sobie nie poradzą – zaznacza dr n. med. Grażyna Cholewińska.
Gminy, powiaty czy firmy z Mazowsza mogą liczyć na pieniądze z programu Polska Wschodnia+. – To może oznaczać kolejne ponad 400 mln euro z budżetu UE – podkreśla marszałek Adam Struzik, który cieszy się, że wieloletnie starania samorządu Mazowsza przyniosły efekt.
Mazowsze to niemal 9,5 tys. miast, miasteczek, miejscowości i wsi, i niemal tyle samo nazw – często zabawnych, nietypowych i zaskakujących. Są takie, które się powtarzają i można je znaleźć w niemal każdym powiecie.
To już trzecia fala. Rośnie dzienna liczba zachorowań i osób hospitalizowanych. Wirus nie odpuszcza. Atakuje nie tylko ciało, ale i duszę. Jak znosimy pandemię? Kiedy będzie normalnie? Ile jeszcze musimy wytrwać?