Aktualności - kultura, promocja, turystyka

X Kongres Promocji Mazowsza

Stoisko Mazowsza kongresie. Na stole ułożonym w literę L, ułożone są publikacje o Mazowszu. Przegląda je kobieta i mężczyzna Autor: fot. arch. UMWM

W Ożarowie Mazowieckim trwa X Kongres Promocji Mazowsza, podczas którego m.in. prezentowana jest nowa strategia marki Mazowsze.

Jakie są współczesne trendy rozwoju mazowieckich miast i gmin? W jaki sposób Mazowsze może brać przykład z innowacyjnych regionów europejskich? Czy ich sukcesy da się przenieść na polski grunt? Jak małe społeczności radzą sobie w obliczu wielkich kryzysów?

Odpowiedzi na te i inne pytania wspólnie szukać będą uczestnicy X Kongresu Promocji Mazowsza. Organizatorem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

– Nieustanny rozwój, a zarazem nowe wyzwania, które stawia przed nami współczesny świat, skłania nas do dyskusji, jak w obecnej rzeczywistości skutecznie promować region i turystykę. Mam nadzieję, że rozmowy, spotkania i panele warsztatowe organizowane podczas kongresu pomogą nam znaleźć skuteczne rozwiązania – mówił wicemarszałek Wiesław Raboszuk, który otworzył wydarzenie.

Tegoroczny Kongres Promocji Mazowsza to kontynuacja cyklu spotkań odbywających się w latach 2010–2019. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 powraca w nowej odsłonie.

Dziesiąty Kongres Promocji Mazowsza zapoczątkuje realizację nowej strategii marki Mazowsze, która będzie wyznaczać kierunki działań produktowych i promocyjnych regionu w kolejnych latach. Dokument ten określa cele, zasady i narzędzia, jakimi powinny posługiwać się wszystkie podmioty odpowiedzialne za promocję regionu. Tym samym definiuje wspólny system identyfikacji wizualnej.

Pomysł organizacji Kongresu Promocji Mazowsza zrodził się z chęci zbudowania trwałej platformy wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy specjalistami zajmującymi się marketingiem terytorialnym, a przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego województwa mazowieckiego.


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony