Aktualności - kultura, promocja, turystyka

Powstanie Warszawskie w grze terenowej

Jesteś uczniem? Zamiast zakuwać daty i fakty – „dotknij historii” i weź udział w pierwszej grze terenowej o Powstaniu Warszawskim, idąc za młodym powstańcem!

Uczniowie podstawówek z terenu województwa mazowieckiego będą mogli 2 października włączyć się w quest i poznać historię Powstania Warszawskiego poprzez aktywną zabawę i zwiedzanie historycznych miejsc stolicy. Wydarzenie organizowane jest przez Muzeum Niepodległości w Warszawie w ramach obchodów 80. rocznicy Powstania Warszawskiego – ustanowionego przez Sejmik Województwa Mazowieckiego wydarzenia roku 2024 na Mazowszu.

– Grywalizacja to skuteczny sposób na zaangażowanie młodzieży w poznawanie trudnych tematów historycznych. Dzięki niej nauka staje się bardziej przystępna i motywująca – podkreśla Lech Marchlewski, kierownik Działu Edukacji Muzeum Niepodległości w Warszawie.

Wielka historia wpleciona w spacer po Warszawie

Quest rozpocznie się w Warszawie przy Muzeum Niepodległości (al. Solidarności 62) i poprowadzi uczestników przez miejsca, które odegrały ważną rolę podczas walk o Warszawę w 1944 roku. Uczniowie będą mogli wczuć się w emocje młodzieży walczącej o wolność stolicy, zrozumieć ich codzienne wyzwania i odkrywać miejsca, które były świadkami dramatycznych wydarzeń.

– To wyjątkowa forma edukacji, która pozwala dzieciom w pełni zaangażować się w zabawę i zrozumieć historię przez bezpośredni kontakt z miejscami związanymi z walkami powstańczymi – mówi Lech Marchlewski. – Dzięki zadaniom i zagadkom uczniowie będą mogli lepiej poznać bohaterów tamtych wydarzeń.

Jak się włączyć w quest?

Po oficjalnej inauguracji quest będzie można pobrać z bazy questów na stronie www.questing.pl, aplikacji mobilnej „Questing-gry terenowe” oraz w budynku Muzeum Niepodległości.
Zasady i warunki udziału oraz regulamin gry można znaleźć w zakładce Dzieje się na Mazowszu:

opis i regulamin gry dla młodzieży ze szkół podstawowych;

opis i regulamin gry dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych.


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony