Aktualności - kultura, promocja, turystyka
Opera nie umiera
Dziś, 25 października, obchodzimy Światowy Dzień Opery.
Magię wielkich operowych spektakli, koncerty, również jazzowe, festiwale – Mozartowski i Oper Barokowych – to i o wiele więcej odnajdziemy w Warszawskiej Operze Kameralnej (jednostce samorządu Mazowsza).
Repertuar znanej i lubianej, nie tylko przez Mazowszan, placówki cechuje ogromna różnorodność muzycznych stylów i form prezentowanych dzieł. Artyści, oprócz klasyki gatunku operowego, z powodzeniem wykonują też muzykę kameralną, oratoryjną i symfoniczną różnych epok.
Widzowie, oprócz możliwości obcowania z kulturą wyższą w najlepszym wydaniu w siedzibie WOK przy Al. Solidarności 75B, mogą też odkrywać nowe tematy i artystyczne interpretacje, z którymi wiąże się współczesna twórczość operowa, na deskach Basenu Artystycznego (scena przy ul. Konopnickiej 6 działa od 2019 r., zmodernizowana została dzięki ponad 5,9 mln zł wsparcia z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego).
Warszawską Operą Kameralną zarządza Alicja Węgorzewska – dr hab. sztuk muzycznych, mezzosopranistka, diva polskiej i światowej opery, zdobywczyni m.in. prestiżowej statuetki Women in Cinema Award podczas 77. Festiwalu Filmowego w Wenecji, nagrody „Tribute a Caruso” za propagowanie kultury włoskiej w Polsce i na świecie, a także laureatka wręczanej w Nowym Jorku Callas Tribute Prize.
Zachęcamy do przeczytania wywiadu z dyrektor naczelną i artystyczną WOK Alicją Węgorzewską (miesięcznik SWM „Mazowsze serce Polski nr 6/2022).
Różnorodność spektakli
W Warszawskiej Operze Kameralnej spotkamy się z utworami z różnych epok, ale też z bogatą ofertą współczesnych utworów na najwyższym poziomie. Jak zapewnia dyrektor naczelna i artystyczna WOK Alicja Węgorzewska, niezależnie od wyboru spektaklu, możemy liczyć na moc wrażeń i dużą dawkę emocjonalnych uniesień.
Aktualny repertuar Warszawskiej Opery Kameralnej.