Dzieje się na Mazowszu

Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu zaprasza z okazji Dnia Dziecka na „Familijny Dzień z Kulturą Indyjską”

plakat promujący wydarzenie Autor: fot. mat. promocyjne organizatora
Nazwa Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu zaprasza z okazji Dnia Dziecka na „Familijny Dzień z Kulturą Indyjską”
Opis Dzień Dziecka w muzeum

Data rozpoczęcia wydarzenia: 1 czerwca 2025 12:00

Data zakończenia wydarzenia: 1 czerwca 2025 16:30

Lokalizacja wydarzenia: Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, ul. Rynek 11

Zapraszamy całe rodziny na prezentację kultury Indii, pokazy tańca, warsztaty gestów, malowanie mehendi, stemplowanie i malowanie na płóciennych torbach, warsztaty wiązania sari, koncert na sitarze. Gośćmi wydarzenia będą Magdalena Niernsee i Tomasz Orszulak.

Gościem wydarzenia będzie Magdalena Niernsee i Tomasz Orszulak

W programie:

12:00 – 13:30 – Spotkanie dla dzieci

  • 12:00 – Oficjalne rozpoczęcie wydarzenia
  • 12:05 – 12:45 – Pokaz slajdów dla dzieci, pokaz tańca oraz warsztaty gestów przeplatane muzyką na żywo wykonywaną na sitarze.
  • 12:45 – 13:00 – Przerwa
  • 13:00 – 13:30 – czas na stemple, pytania i pozowanie do zdjęć.

W trakcie trwania wydarzenia, w godzinach 12:00–15:30, w zależności od liczby chętnych, będą prowadzone warsztaty malowania mehendi oraz stemplowania i malowania na torbach bawełnianych.

14:00 – 15:30 – Spotkanie dla dorosłych

  • 14:00 – 14:45 – Pokaz tańca dla dorosłych przeplatane muzyką na żywo wykonywaną na sitarze, warsztaty z gestów dłoni dla dorosłych oraz krótki warsztat z tańca Bollywood.
  • 14:45 – 15:00 – Przerwa
  • 15:00 – 15:30 – Prezentacja kultury Indii, warsztaty wiązania sari, sesja pytań i odpowiedzi, wspólne zdjęcia etc.

Wydarzenie zorganizowane w ramach wystawy „Podróże z Herodotem. Świat oczami Ryszarda Kapuścińskiego” .

Kuratorki wystawy: Ilona Pulnar-Duszyk i Katarzyna Jendrzejczyk

Wykonawcy:

Magdalena Niernsee – specjalizuje się w klasycznym tańcu kathak, półklasycznym Bolywood oraz wirowaniu. Joginka. Tancerka i pedagog tańca profesjonalnie wykształcona w Indiach. Absolwentka prestiżowego Instytutu Kathak Kendra w New Delhi. Wychowanka Guru Pt Jai Kishan Maharaja. Obecnie prowadzi lekcje stałe iwarsztaty. Występuje do muzyki na żywo, tworzy własne programy artystyczne oraz prezentuje choreografie autorstwa najlepszych indyjskich mistrzów. Często bierze udział w warsztatach i rezydencjach ze swoim mistrzem, jak również Guru Aditi Mangaldas, Aakashem Odedrą, Instytutem Kadamb, czy Sanjuktą Sinhą. Regularnie podróżuje do Indii, występowała dla Spic Macay w Rajasthanie. Współpracuje na stałe m.in. z Ambasadą Indii, fundacjami polsko-indyjskimi, Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie.

Tomasz Orszulak – wrocławski muzyk, kompozytor, producent, multiinstrumentalista specjalizujący się w instrumentach strunowych. Absolwent Instytutu Kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego (2000–2005), animator kultury mocno zaangażowany w aktywność wrocławskiej sceny muzycznej. Nagrywa muzykę do filmów, spektakli teatralnych, projektów multimedialnych, twórca solowego projektu Sitartronic, w latach 2007–2020 związany z zespołem Małe Instrumenty, z którym nagrał 8 płyt, zagrał ponad 350 koncertów na wielu renomowanych festiwalach na całym świecie oraz prowadził warsztaty edukacyjne. W 2022 roku reżyserował spektakl multimedialny „Bruno Schulz 130/80”, do którego był również współtwórcą muzyki. W 2023 roku przygotował spektakl muzyczny „Medytacje Hildegrady”, który brał udział w konkursie Nurt Off 43 Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Na początku 2024 roku wydał w internecie płytę „Lower Silesia Voices” z udziałem wrocławskich wokalistek.

Wstęp 15 zł
Zapisy: (
d.adamczyk@muzeum.edu.pl)


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony