Dzieje się na Mazowszu
Monodram „IVONA” w wykonaniu Anny Kończal-Bochenek stawia pytania o to, jak – i czy w ogóle – można poradzić sobie z hejtem w mediach społecznościowych

Nazwa | Monodram „IVONA” w wykonaniu Anny Kończal-Bochenek stawia pytania o to, jak – i czy w ogóle – można poradzić sobie z hejtem w mediach społecznościowych |
---|---|
Opis | Monodram w reżyserii Filipa Bochenka powstały na podstawie „Iwony Księżniczki Burgunda” Witolda Gombrowicza. |
Data rozpoczęcia wydarzenia: 27 kwietnia 2025 17:00
Data zakończenia wydarzenia: 27 kwietnia 2025 18:00
Lokalizacja wydarzenia: Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli, ul. Gombrowicza 1, 26-660 Wsola
Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli zaprasza na monodram „IVONA” w wykonaniu Anny Kończal-Bochenek. To jedna ze sztuk zakwalifikowanych do finału ubiegłorocznego Konkursu na Monodram Gombrowiczowski zorganizowany przez Muzeum. Kuratorem konkursu był Jacek Wakar, a spektakle oceniało jury w składzie: Irena Jun, Lena Frankiewicz oraz Jacek Cieślak. Konkurs zorganizowany został dzięki dofinansowaniu z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.
„Wczoraj znów nie miałaś powodzenia. Dzisiaj znów nie masz powodzenia. Jutro także nie będziesz miała powodzenia” – pod zdjęciami w mediach społecznościowych pojawiają się nowe komentarze. Jak można sobie z nimi poradzić i czy w ogóle można? Na te i inne pytania próbują odpowiedzieć twórcy sztuki „Ivona” na podstawie „Iwony Księżniczki Burgunda” Witolda Gombrowicza w reżyserii Filipa Bochenka. Tytuł monodramu nawiązuje jednocześnie do nazwy popularnego syntezatora mowy, który wykorzystano w spektaklu.
Anna Kończal-Bochenek jest absolwentką Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. W 2022 roku została laureatką dwóch indywidualnych nagród aktorskich: Grand Prix na festiwalu Verba Sacra za interpretację fragmentu „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza oraz Nagrody Specjalnej im. Wojciecha Kalwata w konkursie „Modjeska calling” organizowanym przez Teatr Polski w Poznaniu, za monolog Kleopatry z „Antoniusza i Kleopatry” Williama Szekspira.