Aktualności - zdrowie i polityka społeczna

Z wizytą w pułtuskim szpitalu

Nowy rezonans magnetyczny Autor: fot. arch. UMWM

Marszałek Adam Struzik spotkał się z przedstawicielami starostwa powiatowego w Pułtusku oraz z dyrekcją tamtejszego Szpitala Powiatowego Gajda-Med. Przedstawił olbrzymi wkład samorządu Mazowsza w walkę z COVID-19.

Marszałek Adam Struzik podkreślił, że Samorząd Województwa Mazowieckiego jako pierwszy zaczął się starać o realizację największego programu wsparcia z pieniędzy UE dla placówek zdrowotnych.

– Bardzo szybko dostaliśmy zgodę Komisji Europejskiej i dotychczas wydaliśmy prawie 0,5 mld zł na to, by wesprzeć mazowieckie szpitale w walce z Covid-19.  Zaczęliśmy od tego, co było najpotrzebniejsze czyli od środków ochrony osobistej po aparaturę ratującą życie. Powołaliśmy odpowiedni zespół ze specjalistami, którzy oceniali, jaki sprzęt mamy sprowadzać. Zakupy zawsze były konsultowane z dyrekcją placówek. Dzięki temu uniknęliśmy kłopotów i wpadek. Szpital powiatowy w Pułtusku wciąż się rozwija już od 23 lat – podkreślił marszałek Adam Struzik. – Z naszego projektu covidowego Szpital Powiatowy Grupa Gajda-Med w Pułtusku otrzymał sprzęt i aparaturę za ponad 10 mln zł! To m.in. nowa karetka, aparat USG, kardiomonitor czy respirator. Pacjentom służy także nowy rezonans magnetyczny w specjalnie przygotowanym do badań pomieszczeniu.

O projekcie Covid

Projekt „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego” jest realizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Całkowita wartość projektu wynosi 360 mln zł, z tego 314,9 mln zł pochodzi z funduszy europejskich z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Mazowsze jako pierwsze województwo w kraju uruchomiło środki unijne na ten cel.

Zestaw logotypów: funduszy europejskich, barwy RP, logo Mazowsza, logo Unii Europejskiej - EFRR barwy RP i godło - biały orzeł w koronie

 


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony