Aktualności - edukacja i sport

Rozbudowa budynku Szkoły Podstawowej w Gawłowie

Widok na plac budowy

Nowy segment Szkoły Podstawowej w Gawłowie rośnie w oczach!

Wykonano już prace budowlane do wysokości I pietra (fundamenty + prace murowe) w modernizowanej Szkole Podstawowej w Gawłowie (gm. Sochaczew). Nowa część budynku jest niezbędna ze względu na szybko rosnącą liczbę uczniów.

Gmina Sochaczew opracowała projekt i uzyskała pozwolenie na rozbudowę budynku Szkoły Podstawowej w Gawłowie. Na inwestycję otrzymała z budżetu województwa mazowieckiego dofinansowanie w wysokości 3 mln zł w ramach „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”.

Rosnące potrzeby

Na obszarze, na którym jest realizowana inwestycja, rozwija się w dużym tempie jednorodzinne budownictwo mieszkaniowe i cały czas przybywa nowych uczniów. Aby zapewnić im dostęp do placówki, która spełni podstawowe standardy, postanowiono wybudować nową część obiektu. Pozwoli to stworzyć miejsce nauki dla dzieci i młodzieży oraz zachęcić nowe rodziny do zapisywania uczniów do nowoczesnej szkoły.

Dwa w jednym

Zakres prac obejmuje wykonanie nowej części szkoły połączonej z starą łącznikiem. Będzie to 3-kondygnacyjny budynek, w którym znajdzie się miejsce na sale dydaktyczne (komputerową, biologiczną, chemiczną itp.), pokój nauczycielski, świetlicę, bibliotekę i szatnię. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb dzieci z niepełnosprawnością – powstanie  dźwig osobowy, podjazd z pochylnią oraz specjalne sanitariaty. Dla potrzeb szkoły zostanie wybudowany nowy parking.

– Budowa nowoczesnego obiektu jest dowodem starań władz placówki oraz przedstawicieli samorządu terytorialnego o stworzenie warunków do prawidłowego i harmonijnego rozwoju i edukacji młodych ludzi. Wierzę, że komfortowe warunki nauki przyczynią się do osiągania przez uczniów szkoły coraz lepszych wyników, co bezpośrednio przełoży się na ich dalsze możliwości edukacyjne, a nowoczesne, przestronne sale  wpłyną pozytywnie na warunki pracy kadry pedagogicznej — podkreśla marszałek Adam Struzik.

Wartość projektu to około 5 mln zł. Udział w realizacji inwestycji środków z budżetu województwa to około 60 proc. kwoty (3 mln zł). Pozostałą część pokryje gmina ze środków własnych.


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony