Aktualności - edukacja i sport

Mazowsze wspiera charytatywny VIII Bieg SGH

Chłopiec na hamaku, w tle ogród

Biegacze na start! Możemy wspólnie pomóc Wojtusiowi!

W tym roku biegnąc, pomagasz Wojtkowi, który urodził się z łamliwością kości i każdy jego ruch może spowodować nowe złamanie. Bieg potrwa od 25 kwietnia do 16 maja, a pobiec można skądkolwiek! Inicjatywa objęta jest patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego.

O biegu

Bieg SGH to aktualnie największy bieg uliczny w Polsce organizowany przez studentów. Niestety, ze względu na wybuch pandemii COVID-19 – w tym roku przeniesiony jest on w przestrzeń online. Mimo, że kibice by chcieli śledzić rywalizację i kibicować uczestnikom na ulicach, to zdrowie i bezpieczeństwo zawodników jest priorytetem. Ważny jest jednak cel – pomoc Wojtusiowi. Pobiec można na 3 dystansach: 5 i 10 km dla dorosłych oraz 1 km dla dzieci. Zmagania sportowe potrwają w tym roku aż 3 tygodnie: między 25 kwietnia a 16 maja. W każdym tygodniu będzie można wgrać do systemu nowy wynik. Uczestnicy otrzymają pakiety startowe z pamiątkową koszulką i medalem. Przygotowujemy również liczne kategorie, takie jak studenci, klasyfikacje grupowe czy wiekowe, w których będzie można zdobyć atrakcyjne nagrody. Oprócz tego, w każdym tygodniu wyłoniona będzie najlepsza trójka zawodników.

Nasz wspólny cel

Wojtek ma 6 lat i choruje na rzadką chorobę genetyczną – wrodzoną łamliwość kości.  Zdiagnozowano u niego jeden z najcięższych typów choroby i jest drugim chłopcem w Polsce, którego udało się uratować z tak ciężką jej postacią. Jest ona nieuleczalna i można jedynie złagodzić jej skutki. Każdy ruch, a nawet mocniejsze kichnięcie może spowodować nowe złamanie. Czasami kości łamią się samoistnie np. podczas snu, a siła nacisku jego rąk i palców dłoni jest równa zeru.

Pomimo tej bolesnej choroby Wojtuś jest bardzo pogodnym i uśmiechniętym chłopcem, który dzielnie uczestniczy w rehabilitacji.

Rejestracja biegaczy trwa do 15 maja, pod linkiem


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony