Komunikaty
Mazowsze dla lokalnych centrów integracyjnych 2025 – Lista beneficjentów i lista rezerwowa
Lista obejmuje 106 zadań zgłoszonych przez 106 uprawnionych podmiotów.
Sejmik Województwa Mazowieckiego w dniu 18 marca 2025 r. przyjął uchwałę nr 21/25 w sprawie udzielenia przez Województwo Mazowieckie pomocy finansowej na dofinansowanie zadań w ramach programu wsparcia „Mazowsze dla lokalnych centrów integracyjnych 2025”.
Uchwałą tą, władze Województwa Mazowieckiego przyznały pomoc finansową Beneficjentom umieszczonym na Liście Beneficjentów „Mazowsze dla lokalnych centrów integracyjnych 2025”, z przeznaczeniem na dofinansowanie zadań w ramach programu wsparcia „Mazowsze dla lokalnych centrów integracyjnych 2025”.
Pomoc finansowa dla podmiotów wskazanych na Liście Beneficjentów „Mazowsze dla lokalnych centrów integracyjnych 2025” zostanie przekazana na podstawie indywidualnych umów o udzieleniu pomocy finansowej zawartych przez Województwo Mazowieckie z Beneficjentami, określających szczegółowe warunki jej udzielania, przeznaczenia i zasady rozliczania.
Lista Beneficjentów „Mazowsze dla lokalnych centrów integracyjnych 2025” obejmuje 106 zadań zgłoszonych przez 106 uprawnionych podmiotów i stanowi załącznik nr 1 do niniejszego komunikatu.
W przypadku zwiększenia puli środków finansowych na realizację programu wsparcia „Mazowsze dla lokalnych centrów integracyjnych 2025”, albo zwolnienia odpowiedniej ilości środków finansowych w związku z rezygnacją z pomocy finansowej przez Beneficjentów znajdujących się na Liście Beneficjentów „Mazowsze dla lokalnych centrów integracyjnych 2025”, pomoc finansowa może zostać przyznana Wnioskodawcom, których zadania zostały zamieszczone na Liście Rezerwowej „Mazowsze dla lokalnych centrów integracyjnych 2025”.
W takiej sytuacji, zgodnie z kolejnością wskazaną w Liście Rezerwowej „Mazowsze dla lokalnych centrów integracyjnych 2025”, zadania z tej listy zostaną przeniesione na Listę Beneficjentów „Mazowsze dla lokalnych centrów integracyjnych 2025”, a pomoc finansowa zostanie przekazana na podstawie umów o udzieleniu pomocy finansowej.
Lista Rezerwowa „Mazowsze dla lokalnych centrów integracyjnych 2025” obejmuje 171 kolejnych wniosków o przyznanie pomocy finansowej złożonych przez 171 uprawnionych podmiotów i stanowi załącznik nr 2 do niniejszego komunikatu.
UWAGA!!!
Każdy Beneficjent zostanie indywidualnie powiadomiony o trybie podpisywania Umowy o udzieleniu pomocy finansowej.
Po otrzymaniu ww. powiadomienia Beneficjent w celach weryfikacji danych może zwrócić się do Departamentu z prośbą o uprzednie udostępnienie wersji elektronicznej opracowanego dokumentu.
Prosimy zwrócić uwagę, że:
- Pomoc finansowa w ramach „Mazowsze dla lokalnych centrów integracyjnych 2025” zostanie przekazana Beneficjentowi przez Województwo po rozliczeniu przez niego zrealizowanego zadania - jako zwrot części Kosztów kwalifikowalnych zadania, które zostaną uiszczone w ramach jego realizacji przez Beneficjenta.
- Za Koszt kwalifikowalny danego zadania uznawany będzie jedynie wydatek, który w ramach realizacji zadania zostanie poniesiony przez Beneficjenta zgodnie z zapisami Umowy o udzieleniu pomocy finansowej dotyczącej tego zadania i złożonym wnioskiem o przyznanie pomocy finansowej oraz nie wcześniej niż w dniu zawarcia pomiędzy Województwem a Beneficjentem ww. Umowy i nie później niż w dniu 31 października 2025 r.
- Zadanie musi zostać zrealizowane tak, aby w całości wypełniony został cel jego realizacji, określany każdorazowo we wniosku o przyznanie pomocy finansowej dotyczącym danego zadania.
- Zmiana przez Beneficjenta klasyfikacji budżetowej zadania wymaga aneksowania umowy oraz zmiany planu finansowego zatwierdzanego przez Sejmik Województwa Mazowieckiego. Ze względu na obowiązujące w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie wymogi, zmiany takie należy zgłaszać co najmniej na 4 tygodnie przed planowanym posiedzeniem Sejmiku: (Harmonogram sesji sejmiku 2024-2029 - Witryna Mazovia.pl).
- Beneficjent może wystąpić do Województwa o wyrażenie zgody na modyfikację zakresu zadania w formie elektronicznej za pośrednictwem:
- ePUAP: /umwm/SkrytkaESP,
- e-Doręczenia: AE:PL-16781-25465-CSCTT-20,
opisując zakres proponowanej zmiany. Departament informuje Beneficjenta o decyzji Województwa w formie elektronicznej za pośrednictwem ePUAP lub e-Doręczenia. Zmiana zakresu zadania bez uzyskania wcześniejszej zgody Województwa jest dopuszczalna na własne ryzyko Beneficjenta. Jeśli podczas weryfikacji Sprawozdania końcowego z realizacji zadania dokonana modyfikacja zakresu zadania okaże się niezgodna z nazwą i/lub celem realizacji zadania – wydatki zostaną uznane za niekwalifikowalne, a pomoc finansowa zostanie stosownie pomniejszona.
W przypadku wątpliwości – prosimy o kontakt z pracownikami Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie:
- Piotr Rawa, tel. (22) 59-79-239
- Paulina Szpakowska, tel.: (22) 59-79-307
- Karol Młynarczyk, tel.: (22) 59-79-304
- Marcin Cebula, tel.: (22) 59-79-284
- Kamil Kozłowski, tel.: (22) 59-79-131
- Karol Kowalewski, tel. (22) 59-79-174
- Marzena Rogozińska - Kierownik Wydziału Wsparcia Potencjału Obszarów Wiejskich, tel. (22) 59-79-363