Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Herb Województwa Mazowieckiego
Herb Województwa Mazowieckiego i napis Samorząd Województwa Mazowieckiego
Okolicznościowe logo Mazowsza z okazji 25-lecia
Logo Biuletynu Informacji Publicznej

22.11.2024

Otwarte konkursy ofert

Konkurs ofert na realizację zadania z zakresu zdrowia publicznego dotyczącego promowania idei dawstwa i transplantacji na lata 2022-2023

Data dodania 2022-09-05
Tytuł/nazwa konkursu Konkurs ofert na realizację zadania z zakresu zdrowia publicznego dotyczącego promowania idei dawstwa i transplantacji na lata 2022-2023
Typ Otwarte konkursy ofert
Status konkursu Konkursy rozstrzygnięte
Liczba złożonych ofert 1
Składanie ofert od 18 lipca do 5 sierpnia 2022 r. do godz. 16:00

Wyniki konkursu

Zarząd Województwa Mazowieckiego uchwałą nr 1345/346/22 z 29 sierpnia 2022 r. rozstrzygnął konkurs ofert na realizatora zadania publicznego Województwa Mazowieckiego z zakresu zdrowia publicznego dotyczącego promowania idei dawstwa i transplantacji na lata 2022-2023. Na konkurs wpłynęła jedna oferta. Oferta została złożona w wyznaczonym terminie.

Zadanie polegać będzie na:

  • przeprowadzeniu w ciągu 2 lat 15 szkoleń dla personelu medycznego zatrudnionego w podmiotach leczniczych z potencjałem donacyjnym ocenionym na podstawie profilu działalności szpitala, liczby łóżek OIT, lokalizacji oraz obecności oddziału neurologii lub neurochirurgii, niezależnie od ich dotychczasowej aktywności w obszarze dawstwa narządów. Szkolenia obejmą najnowsze przepisy w procesie diagnostyki śmierci mózgu, w tym zastosowanie tomografii komputerowej do badania przepływów mózgowych. Prowadzone będą również warsztaty z psychologiem i aktorami, które mają pomóc w wykształceniu umiejętności miękkich z zakresu komunikowania się z rodziną ciężko chorego w sytuacji niepowodzenia leczenia, zgonu oraz konieczności uzyskania autoryzacji pobrania narządów. Szkolenie skierowane jest do pracowników podmiotów leczniczych z Województwa Mazowieckiego, w tym: Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce im. dr Józefa Psarskiego, Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku, Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie, Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego w Warszawie, Szpitala Dziecięcego im. prof. dr med. Jana Bogdanowicza w Warszawie, SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym, Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego im. św. Jana Pawła II w Siedlcach Sp. z o.o., Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego Sp. z o.o., Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Sp. z o.o. w Radomiu, Mazowieckiego Centrum Rehabilitacji STOCER Sp. z o.o. oraz szpitali powiatowych (zgodnie z wykazem z Centrum Organizacyjno-Koordynacyjnego ds. Transplantacji „POLTRANSPLANT”). W szkoleniu weźmie udział 375 pracowników medycznych.
  • przeprowadzeniu szkolenia w formie konferencji benchmarkingowej dla szpitalnych koordynatorów transplantacyjnych współpracujących z zespołem transplantacyjnym Centrum Organizacyjno-Koordynacyjnym ds. Transplantacji POLTRANSPLANT w zakresie pobierania narządów i tkanek od dawców zmarłych w podmiotach leczniczych. Szkolenia przeznaczone będą dla szpitalnych koordynatorów z podmiotów leczniczych, dla których Województwo Mazowieckie jest podmiotem tworzącym lub właścicielem. Stała współpraca umożliwia nie tylko sprawne przeprowadzenie akcji transplantacyjnej, ale także ma na celu identyfikację przeszkód w rozwoju dawstwa i określenie działań naprawczych. W szkoleniu weźmie udział 42 szpitalnych koordynatorów transplantacyjnych z Województwa Mazowieckiego (zgodnie z wykazem z Centrum Organizacyjno-Koordynacyjnego ds. Transplantacji „POLTRANSPLANT”).
  • przeprowadzeniu jednego dnia zajęć dydaktycznych z obszaru transplantologii obejmującego obowiązujące w Polsce prawo, praktykę, zagadnienia etyczne oraz wyniki przeszczepiania narządów ze słuchaczami 8 medycznych szkół policealnych, dla których Województwo Mazowieckie jest organem tworzącym. Celem zajęć jest przekazanie rzetelnej podstawowej wiedzy z obszaru pobierania narządów i transplantologii słuchaczom kierunków medycznych, którzy w trakcie studiów mają niewielkie szanse zetknąć się z problemami donacji lub chorymi po przeszczepieniu narządów. Planowana liczba osób uczestniczących w szkoleniu to 1 200 słuchaczy.
  • zorganizowaniu konferencji  podsumowującej realizację zadania. Planowana liczba osób uczestniczących w konferencji to około 200 osób.

Wpłynęła 1 oferta od Stowarzyszenia Polska Unia Medycyny Transplantacyjnej, która uzyskała 100 punktów w trakcie oceny merytorycznej. Rekomendowana kwota dofinansowania w 2022 r. – 75 tys. zł. Rekomendowana kwota dofinansowania 2023 r. – 100 tys. zł.

Realizację zadania powierzono Stowarzyszeniu Polska Unia Medycyny Transplantacyjnej.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Hanna Ajdukiewicz, tel. 22 59 79 926, e-mail. hanna.ajdukiewicz@mazovia.pl 

Ogłoszenie konkursowe

Zarząd Województwa Mazowieckiego uchwałą nr 1179/336/22 z 11 lipca 2022 r. ogłosił konkurs ofert na realizatora zadania publicznego województwa mazowieckiego z zakresu zdrowia publicznego dotyczącego promowania idei dawstwa i transplantacji na lata 2022–2023.

Do udziału w konkursie zapraszamy zarówno organizacje jak i podmioty lecznicze, których cele statutowe lub przedmiot działalności dotyczą spraw objętych zadaniami z zakresu zdrowia publicznego określonymi w art. 2 ustawy o zdrowiu publicznym, w tym organizacje pozarządowe i podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Zadanie polega m.in na przeprowadzeniu:

  • 15 szkoleń w ciągu 2 lat dla personelu medycznego zatrudnionego w podmiotach leczniczych z potencjałem donacyjnym ocenionym na podstawie profilu działalności szpitala, liczby łóżek OIT, lokalizacji oraz obecności oddziału neurologii lub neurochirurgii, niezależnie od ich dotychczasowej aktywności w obszarze dawstwa narządów. Szkolenia obejmą najnowsze przepisy w procesie diagnostyki śmierci mózgu, w tym zastosowanie tomografii komputerowej do badania przepływów mózgowych. Prowadzone będą również warsztaty z psychologiem i aktorami, które mają pomóc w wykształceniu umiejętności miękkich z zakresu komunikowania się z rodziną ciężko chorego w sytuacji niepowodzenia leczenia, zgonu oraz konieczności uzyskania autoryzacji pobrania narządów.
  • szkolenie w formie konferencji benchmarkingowej dla szpitalnych koordynatorów transplantacyjnych współpracujących z zespołem transplantacyjnym Centrum Organizacyjno-Koordynacyjnym ds. Transplantacji POLTRANSPLANT w zakresie pobierania narządów i tkanek od dawców zmarłych w podmiotach leczniczych. Szkolenia przeznaczone będą dla szpitalnych koordynatorów z podmiotów leczniczych, dla których województwo mazowieckie jest podmiotem tworzącym lub właścicielem. Stała współpraca umożliwia nie tylko sprawne przeprowadzenie akcji transplantacyjnej, ale także ma na celu identyfikację przeszkód w rozwoju dawstwa i określenie działań naprawczych.
  • przeprowadzenie jednego dnia zajęć dydaktycznych z obszaru transplantologii obejmującego obowiązujące w Polsce prawo, praktykę, zagadnienia etyczne oraz wyniki przeszczepiania narządów ze studentami 8 medycznych szkół policealnych, dla których województwo mazowieckie jest organem tworzącym. Celem zajęć jest przekazanie rzetelnej podstawowej wiedzy z obszaru pobierania narządów i transplantologii studentom kierunków medycznych, którzy w trakcie studiów mają niewielkie szanse zetknąć się z problemami donacji lub chorymi po przeszczepieniu narządów.
  • Konferencji podsumowującej realizacje zadania.

Oferty należy złożyć w terminie od 18 lipca do 5 sierpnia 2022 r. do godz. 16:00. Liczy się data wpływu oferty do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi konkursu. W przypadku problemów z odczytaniem dokumentów zamieszczonych w plikach do pobrania prosimy o kontakt z pracownikami Wydziału Promocji Zdrowia tel. 22 59 79 926, 22 59 79 914.

 

 

Podmiot udostępniający: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie

Wytworzył: Hanna Ajdukiewicz (ZD)

Data wytworzenia: 15.07.2022

Opublikował w BIP: Urszula Sabak

Data opublikowania: 15.07.2022 15:25

Ostatnio zaktualizował: Iwona Dybowska

Data ostatniej aktualizacji: 18.04.2023 14:48

Liczba wyświetleń: 505

Data opublikowania: 15.07.2022 15:25


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony