Komunikaty
Mazowsze dla lokalnych centrów integracyjnych 2023 – lista beneficjentów i wzór umowy
Wsparcie otrzymało 238 zadań zgłoszonych przez 238 podmiotów.
Sejmik Województwa Mazowieckiego, 23 maja 2023 r., przyjął uchwałę nr 95/23 w sprawie udzielenia przez województwo mazowieckie pomocy finansowej na dofinansowanie zadań w ramach programu wsparcia „Mazowsze dla lokalnych centrów integracyjnych 2023”. Uchwałą tą, władze województwa mazowieckiego przyznały gminom partycypującym w programie pomoc finansową stanowiącą dofinansowanie zgłoszonych przez nie zadań.
Lista Beneficjentów Mazowsze dla lokalnych centrów integracyjnych 2023 stanowi załącznik do komunikatu.
Wytyczne dotyczące podpisywania umów o udzieleniu pomocy finansowej ze środków własnych budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach programu wsparcia „Mazowsze dla lokalnych centrów integracyjnych 2023”: Zarząd Województwa Mazowieckiego na posiedzeniu w dniu 22 maja 2023 r. uchwałą nr 927/410/23 dokonał akceptacji wzoru Umowy o udzieleniu pomocy finansowej ze środków własnych budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach programu wsparcia „Mazowsze dla lokalnych centrów integracyjnych 2023” (wzór umowy stanowi załącznik do komunikatu). Prosimy o zapoznanie się z tekstem umowy.
Wszystkie umowy będą sporządzane wyłącznie przez Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie (dalej: Departament) w oparciu o ww. wzór Umowy i na podstawie danych uprzednio przekazanych przez gminy.
Beneficjenci nie sporządzają umów i nie przesyłają ich do Departamentu.
Ważne informacje!
- Każdy Beneficjent zostanie indywidualnie powiadomiony o trybie podpisywania umowy. Beneficjent w celach weryfikacji danych może zwrócić się do Departamentu z prośbą o uprzednie udostępnienie wersji elektronicznej opracowanego dokumentu.
- Pomoc finansowa w ramach „Mazowsze dla lokalnych centrów integracyjnych 2023” zostanie przekazana beneficjentowi przez województwo po rozliczeniu przez niego zrealizowanego zadania – jako zwrot części kosztów kwalifikowalnych zadania, które zostaną uiszczone w ramach jego realizacji przez beneficjenta.
- Za koszt kwalifikowalny danego zadania uznawany będzie jedynie wydatek, który w ramach realizacji zadania zostanie poniesiony przez beneficjenta zgodnie z zapisami Umowy o udzieleniu pomocy finansowej dotyczącej tego zadania i złożonym wnioskiem o przyznanie pomocy finansowej oraz nie wcześniej niż w dniu zawarcia pomiędzy województwem a beneficjentem ww. umowy i nie później niż 31 października 2023 r.
- Zadanie musi zostać zrealizowane tak, aby w całości wypełniony został cel jego realizacji, określany każdorazowo we wniosku o przyznanie pomocy finansowej dotyczącym danego zadania.Zmiana przez beneficjenta klasyfikacji budżetowej zadania wymaga aneksowania umowy oraz zmiany planu finansowego zatwierdzanego przez
- Sejmik Województwa Mazowieckiego. Ze względu na obowiązujące w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie wymogi, zmiany takie należy zgłaszać co najmniej na 4 tygodnie przed planowanym posiedzeniem sejmiku (harmonogram sesji sejmiku).
- Beneficjent może wystąpić do województwa o wyrażenie zgody na modyfikację zakresu zadania poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą ePUAP: /umwm/SkrytkaESP opisując zakres proponowanej zmiany. Departament informuje Beneficjenta o decyzji Województwa za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej ePUAP. Zmiana zakresu zadania bez uzyskania wcześniejszej zgody Województwa jest dopuszczalna na własne ryzyko Beneficjenta. Jeśli podczas weryfikacji Sprawozdania końcowego z realizacji zadania dokonana modyfikacja zakresu zadania okaże się niezgodna z nazwą i/lub celem realizacji zadania – wydatki zostaną uznane za niekwalifikowalne, a pomoc finansowa stosownie pomniejszona.
W przypadku wątpliwości – prosimy o kontakt z pracownikami Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie:
- Beata Cyrta, tel.: (22) 59-79-174
- Paulina Szpakowska, tel.: (22) 59-79-307
- Marcin Cebula, tel.: (22) 59-79-284
- Kamil Kozłowski, tel.: (22) 59-79-131
- Piotr Rawa, tel. (22) 59-79-239
- Marzena Rogozińska – kierownik Wydziału Rolnictwa, Żywności i Rozwoju Obszarów Wiejskich, tel. (22) 59-79-363.